Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.02.2022 11:06 (Üye) Soru : Sayın Üstadım iyi günler öncelikle bizlere özveriyle verdiğiniz nerdeyse anında cevapladığınız sorularımız için çok teşekkür ederim.A.Ş.nin geçmiş yıllarda kurumlar vergisi matrahına ilave edilen ödenmemiş SGK primleri çıkan 7326 yapılandırma kanunu ile bu yıl ödendi. Rakam 315 bin TL 2021 yılı Kurum matrahından düşebilmemiz için Bu farkları beyanname üzerinden 350 diğer indirimler kulakçığında düşmemizde bir sakınca varmı.Bu ödenen prim taksitlerini 368-102-689 kayıtlarına yazmış idik.Beyanname üzerinden düşebileceğimizi düşünmekteyim. Sizinde görüşünüzü almak istedim.Saygılarımla,

Cevap : Hakkımızdaki düşünceniz için teşekkür ederiz. Yorumlarımız ile sizlere yardımcı olmuş isek kendimizi mutlu hissederiz. Yapmayı düşündüğünüz işlemler doğrudur. 350 kod kullanılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.