Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.02.2022 12:53 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Ücret ödemelerine ilişkin muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde 302 kod damga vergisi matrahına özet olarak bordro bürüt ücret toplamı +kıdem tazminatı bürüt toplamı yazmaktaydık. Ocak 2022 dönemiyle gelirlerde asgari ücret kısmı kadar gelir vergisi ve damga vergisi istisnası uygulaması ile birlikte 302 hesaba halen bürüt ücret toplamı+ kıdem tazminatı toplamı yazmaya devam mı etmeliyiz yoksa damga vergisini binde 7,59 karşılığı gelecek rakamı mı yazmalıyız, değerli bilgilerinizi rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Beyannamenin düzenlenmesi ve işleyişi konusun da bilgimiz yok. GİB nın yayımladığı Rehbere aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3090/Mevzuat-Dosya/31012022-2022-yili-muhsgk-duzenleme.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.