Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.02.2022 17:43 (Üye) Soru : Sayın danışmanım, defterini tuttuğum mükellefim yaklaşık 1 yıldır hibir evrak getirmediği gibi kendiside gelmedi ve telefon ettiğimizde artık telefonlarada cevap vermiyor beyannameleri 31/aralık 2021 yılına ait tüm beyannamelerini verdim. 2022 yılına ait olan beyannamelerini vermek istemiyorum. Sözleşmesini iptal etmek istiyorum nasıl bir yol izleyeceğim. Lütfen bilgilendirimisiniz. iyi çalışmalar

Cevap : Müşterinizin bilinen adresine Önceden düzenlenen Sözleşmenin TEK taraflı fesih ettiğinizi ve defter ve belgeleri alması için hazırlayacağınız yazıyı gönderiniz. Müşterinin bağlı olduğu VD dilekçe göndererek bu mükellefin işlerini yapmayacağınızı bildiriniz.. Bir yıl belge getirmedi ise ; 1 yıldır nasıl beyanname verdiniz? Size önerimiz 2-3 ay belge getirmeyen, sizinle irtibat kurmayan müşterilerinizin işlerini yapmayıp sözleşmelerini tek taraflı fesih ediniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.