Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.02.2022 14:28 (Üye) Soru : organizasyon düzenleyecek olan firmamız e-bilet kullanmayacaktır...kağıt bilet düzenleyecektir; bununla beraber bilet teslim ettiği kişilere yazar kasa pos fişi kağıt bilet ile beraberinde verilecektir... yapılacak olan işlem elektronik bilet uygulaması olmamasından ötürü yapılacak olan kağt bilet ve yazarkasa fişi ile beraberinde veriilme uygulamasının vergilendirme açısından doğru olup olmadığını öğrenmek istioruz...TEŞEKKÜRLER

Cevap : e- bilet kullanılmıyor ise , Maliye ile anlaşmalı matbaadan "GİRİŞ BİLETİ" bastırılarak bu biletler kullanılır. Bilet de Hazine ve Maliye Bakanlığı amblemi olacak. Bu biletler perakende satış fişi yerine geçer ayrıca ÖKC fişi düzenlenmez. Satılan biletlerin koçanda kalan suretleri ile Ticari defterlere gelir kaydı yapılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.