Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.02.2022 15:26 (Üye) Soru : Merhaba Sevgili Üstad, Dondurma satışı yapan firmamız için KDV oranı değişmiş midir ? 13/02/2022 Tarih ve 31749 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 200/13033 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararının “GIDA MADDELERİ” bölümünde yer alan malların KDV oranı % 8 den % 1 indirilmiştir İndirimli oran 14 / ŞUBAT/ 2022 Tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir. 17 – 21 no.lu faslında yer alan mallar, Kahve, Çay ve Paraguay Çayı Hülasası, Esans ve Konsantreleri Mayalar, Cansız Tek Hücreli Mikroorganizmalar ve Hazırlanmış Kabartma Tozları Soslar ve Müstahzarları, Çeşni ve Lezzet Verici Karışımlar, hardal unu ve İrmiği ve Hazır Hardal Çorbalar, Et Suları ve Müstahzarları, karışı halindeki Homojenize Gıda Müstahzarları Dondurma ve Yenilen Diğer Buzlar

Cevap : 7 – 21 no.lu faslında yer alan mallar, Kahve, Çay ve Paraguay Çayı Hülasası, Esans ve Konsantreleri Mayalar, Cansız Tek Hücreli Mikroorganizmalar ve Hazırlanmış Kabartma Tozları Soslar ve Müstahzarları, Çeşni ve Lezzet Verici Karışımlar, hardal unu ve İrmiği ve Hazır Hardal Çorbalar, Et Suları ve Müstahzarları, karışı halindeki Homojenize Gıda Müstahzarları Dondurma ve Yenilen Diğer Buzlar Satışında uygulanacak KDV oranı % 1 dir. Dondurma satışlarında da % 1 KDV oranı uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.