Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.02.2022 10:50 (Üye) Soru : Merhaba. Dün sorulan kdv oranları ile ilgili bir soruya aşağıdaki şekilde cevap vermişsiniz. Lokanta, kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, yemeği pakette satan veya diğer şekillerde yemek hizmeti sunan yerler, içkili lokanta, kebapçı ve benzeri yerlerde (birinci sınıf lokanta ruhsatı ya da işletme belgesine sahip olan yerler ile üç yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalar hariç) verilen hizmetler (bu yerlerde verilen hizmetlerin alkollü içeceklere isabet eden kısmı hariç), KDV oranı eskiden olduğu gibi % 8 olarak uygulamaya devam edilecektir. Pastane, Tatlıcı, Dondurmacı ,Börekçi , Muhallebici, Çiğ köfteci , Büfe veya diğer satış yerlerinde (dükkanda) TÜKETİLMEYİP malın alınıp götürülmesi halinde Uygulanacak KDV oranı % 1 dir.. benimde çiğköfteci müşterim var. Bu durumda dükkanda sevis yapılırsa % 8 paket servis yapılırsa %1 den mi fiş kesmeleri gerekmektedir? Yorumunuzu rica ederim. İyi çalışmalar

Cevap : Yorum cevap da yapıldı Başaka nasıl bir yorum yapılacak ? Yemek dışında paketli satış için % 1, Mekanda oturulup yenir ise % 8 dir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.