Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.02.2022 12:34 (Üye) Soru : MERHABA YENİ ŞAHIS FİRMASI AÇILIŞIMIZ OLACAK. MEDİKAL MALZEMELERİ ALIM SATIMI YAPACAK.SGK İLE HERHANGİ BİR ANLAŞMASI YOK.TEDARİKÇİ OLARAK ALIMLAR YAPIP SONRASINDA SATIŞ YAPACAK.BU AŞAMADA E FATURAYA GEÇİŞ ZORUNLUMU. YOKSA AÇIKLANAN SAĞLIK SUNUCU VE SGK İLE ANLAŞMA İBARELERİNDEN ANLAMAMIZ GEREKEN ANAHTAR KELİME "SGK İLE ANLAŞMALI OLAN SAĞLIK HİZMET SUNUCULARIMI SADECE" E FTR GEÇMİŞ YAPMAK DURUMUNDA.SGK İLE ANLAŞMASI OLMAYAN MEDİCAL VB FİRMALAR E FTR DAHİL OLMUYOR. BEN BU ŞEKİLDE YORUMLADIM AMA SİZDENDE DESTEK ALMAK İSTEDİM BU KONUDA.

Cevap : Merhaba; mükellefinizin başkaca bir yükümlülüğü yok ise; Medical malzeme kapsamında; SGK ile sözleşmesi varsa e-faturaya geçiş sağlayacaktır. iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.