Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.02.2022 16:01 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, Eylül ayında stajımı tamamlıyorum. Stajyerliğim ve daha sonra meslek meslubu olduğumda Sosyal medya hesaplarından link paylaşımı yaparak gelir elde edersem bu mevzuata aykırılık gösterir mi? 193 sayılı Kanuna mükerrer 20’nci maddesinden sonra gelmek üzere “Sosyal içerik üreticiliği ile mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliğinde kazanç istisnası” maddesi eklendi. Bununla beraber bir mükellefiyet tesis edilmeden stopaj kesinti yapılarak vergilendirme yapılıyor. Bu kanuna dayanarak ticari faaliyet kazancına dahil edilmemesi mümkün olur mu ?

Cevap : Yapmayı düşündüğünüz iş den elde edilen kazanç TİCARİ kazanç olduğu için Yasak kapsamındadır.Belge aldığınızda Büro faaliyeti kurmaz iseniz bu işi yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.