Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.03.2022 13:34 (Üye) Soru : merhaba bağımlı mali müşavir olarak çalışmaya başladım. şirkette kaşem kullanılacak. şirketin interaktif vd şifreleri mevcut . şirketin bağımlı çalışan meslek mensubu olduğumu maliyeye bildirmem ve muh sgk için şifre almam gerekiyor. bu başvuruyu şirketin internet vd den yapabiliyormuyum? nasıl bir yol izlemem gerekiyor konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Cevap : Bu konuda Şirketin internet vd şifresi ile işlem yapılmaz. Odadan alacağınız "oda kayıt" belgesi ile 340 seri nolu VUK Genel tebliği ekindeki (EK-1) form doldurulur ve imzalanır. Şirketin imza yetkili ile birlikte şahsen VD müracaat ederek Beyanname ve bildirim gönderme şifresi alacaksınız Şifre ile sadece Şirketin beyanname ve bildirimleri gönderilir. Şayet sizden önce şirket de bağımlı çalışan kanalı ile şirket şifre almış ise bu işlemlere gerek yok. Gönderilecek Beyannamelerin ilgili alanına sizin bilgileriniz yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.