Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.03.2022 16:14 (Üye) Soru : Merhabalar. Mali Müşavirliğini Yapmakta olduğum kasap firmam ile ilgili olarak kdv oranlarının bazılarında tereddüte düşmekteyiz. Yardımcı olmanızı rica ederim. Firmamız kasap olduğu için Dana Kemik , Tavuk kemikleri ve sakata (iç yağ,işkembe,bağırsak vb.) satışlarını da yapmakta ve Burada öteden beri Dana Kemik ve Tavuk kemikleri % 18 KDV tabi ide bunun dışında sakatat ise % 8 Kdv ye tabiydi şimdi ise Temel Gıda Kdv oranları ile sakatat % 1 kdv oldu fakat bunun dışında DANA ve TAVUK kemiklerinin KDV si acaba % 18 mi devam edecek yoksa % 1 mi ? acaba listelerde göremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap : Kemik için % 18 KDV oranı uygulanır. DİĞER ürünlerin tamamı için toptan perakende ayrımı olmaksızın % 1 oranında KDV uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.