Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.03.2022 09:01 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, Limited olarak kurulan mükellef tarımsal bir arazide mikrofiliz, çilek, fesleğen vb yetiştirip satıyor. Arazi içinde sera ve konteynerlar var fakat kapı no adres no yok. Diğer bir faaliyeti de tarım ekipmanları alıp satmak. Bu faaliyeti ana faaliyet yaparak arazi için adres no olmadığı için evini homeofis merkez adres gösterdik. Araziyi de mükellefiyetsiz şube yaptık ve tarım faaliyetini şubeye ekledik. Yaptığımız işlemler doğru mu. Bu tür tarımsal arazilerde yapılan tarımsal faaliyetler ve etkinlik organizasyon faaliyetleri şirketle Şube olarak mı ilişkilendirilir.

Cevap : Asıl faaliyetin yanı sıra merkez dışındaki faaliyetler Şubedir.Sorunuz Bürokratik işlemleri içermektedir konu ile ilgili olarak vergi dairesinden görüş alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.