Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.03.2022 09:04 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, arazide açık hava sineması etkinliği yapacak olan mükellefin müşterilerine e bilet mi kesmesi gerekir. Sinema izlerken satılan mısır içecek vs satışı için de ayrıca faaliyet konusu bildirmeye gerek var mı. Arazi de sinema dışında etkinlik ve organizasyon düşünülüyor bunlar içinse fatura kesmesi mi uygun olur. Son olarak arazinin adres nosu yok bu sebeple kuruluşta evi etkinlik organizasyon faaliyeti ile merkez adres gösterip araziyi mükellefiyetsiz şube yapabilir miyim. Teşekkürler.

Cevap : Sinema girişi için e bilet kullanılır sinema da yapılan satışlar için ÖKC kullanılarak müşteriye fiş verilir.Bu durum ayrıca bildirilmez. Arazi de sinema dışında etkinlik ve organizasyon yapılması halinde elbette Fatura düzenlenecektir.Merkez ve şube konusunda VD den bilgi alınız..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.