Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.03.2022 12:01 (Üye) Soru : İşyeri 7 martta istanbuldan sakaryaya nakil oldu.işyerinde SSK lı olan işçi 7 martta istanbuldaki dosyadan nakil kodu ile çıkış yapılıp 8 martta nakil gidilen işyerine giriş yapıldı 1- Şubat sgk ve muhtasar eski SSK ve eski vergi dairesine verilecek doğrumudur 2- işçi martta 7 gün eski SSK dosyasında 23 gün yeni SSK dosyasında çalışmış olacak, o halde muhsgk hangi SSK ünitesine ve hangi vergi dairesine verilecek.

Cevap : İşyerinin faaliyette bulunduğu ilden başka bir ile nakledilmesi halinde, işyeri bildirgesi, işyerinin nakledildiği adresin bağlı bulunduğu üniteye, en geç işyerinin nakledildiği tarihi takip eden on gün içinde verilecektir. adres değişikliği yapılan tarihe kadar eski üniteye adres değişiklik tarihinden sonra ise yeni sgk ünitesine bildirim yapılması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.