Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.03.2022 10:20 (Üye) Soru : Üstadım iyi akşamlar diliyorum.Bir müşterimizi 2021 yilinin şubat ayında devir aldık.eski mali musavire ödemeleri hep elden yapmış ve de karşılıklı güven sebebi ile tahsilat makbuzu almamış. Eski müşavir serbest meslek makbuzu da düzenlememiş. Devir ederken alacağı olmadığı için eski müşavir sözleşmeyi de kendisi iptal etti. Bizde hizmet vermeye başladık.simdi eski müşavir müşterimize noterden ihtar çekti.muhasebe alacağım var diyerek.elimizde eski müşavirin elyazısı ile alacağının olmadığına dair sadece yazı var. Neler yapılabilir.

Cevap : Müşteriniz Bir avukat dan bilgi alsın hukuki süreci kendisi takip etsin. Siz meslek mensubu olarak bu konuda taraf olmayınız. Bu konuda bizim yorumuz olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.