Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.03.2022 12:20 (Üye) Soru : Merhaba, Covit nedeni ile iş göremezlik raporu var. Eksik gün kodu 1-İstirahat midir? _____ Ayakta başlama tarihi: 23/02 ___ Ayakta bitiş tarihi: 01/03 ___ Şubat bildirgesinde 22+6(eksik gün) = 28 gün ____ Mart Bildirgesinde 30+1(eksik gün) = 31 gün___ Maaş kaybı oluşmaması için aradaki maaş farkını PRİM olarak yazmayı düşünüyorum.___ Bu şekilde yapacağım teyit yada değilse bilgi rica edebilir miyim,___ şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : İşgöremezlik raporu var ve istirahat yazılmış ise 01 kod ile bildirilmelidir., şubat ayı bildirim 28 gün - raporlu gün sayısı = bildirilecek gün sayısı mary ayı bildirim 31 gün - raporlu gün sayısı = bildirilecek gün sayısı olmalıdır. ücrette meydana gelen farkı işçiye çalıştığı günler için prim kaydetmenizde yasal bir engel bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.