Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.03.2022 14:34 (Üye) Soru : Merhabalar, bir personel 2021 yılında mayis ayına kadar bir işyerinde çalışmış, haziran ayında mükellefinin yanında teknokent personeli olarak ise başlamıştır. Teknokentte gelir vergisi muafiyeti oldugundan ucret grlirinden gelir vergisi kesintisi yapilmamistirSorum su: bu personel 2021 yılında elde ettiği ücret geliri icin beyanname verecek mi, personelin teknokente elde ettiği kazançlar icin vergi hesaplanacak mi personelin gelir vergisi ücret geliri hesaplamasinda. Teşekkür ederim

Cevap : 01/01/2021-31/05/2021 tarihleri arasında elde edilen Brüt ücret geliri 650.000 TL nın altında ise yılık ücret geliri için GV beyannamesi verilmez. Teknokent ücreti istisna olduğu için hesaplamaya katılmaz ayrıca beyan edilmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.