Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.03.2022 09:21 (Üye) Soru : merhaba 28/08/2016 tarihinde mesken alıp 02,01,2021 de satış yapan kişi değer artış kazancından dolayı vergiye tabidir. oturduğu evini 5 yıl içinde satsa bile aşağıdaki şartları taşıyanların değer artış kazancından muaf olduğuna dair yazı okudum bu şekilde bir muafiyet mevcutmudur. - Evini satan kimsenin hisseli bile olsa birden fazla dairesinin olmaması - Satılacak evin en az bir tam yıl süreyle mülkiyetine sahip olmak - Satıldığı tarihten itibaren en geç bir tam yıl içinde yeni ev almak. iyi çalışmalar

Cevap : Sorunuzda belirttiğiniz muafiyet bilgileri yanlıştır. Her yazılan yazı doğru değildir. Doğru bilgi için web sayfamızı takip ediniz. Mevzuattaki değişiklikler aynı gün açıklanır. Değer artış vergisi hesaplaması için G.menkulün 5 yıl (1.825 gün) dan önce satılması halinde hesaplanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.