Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.03.2022 17:24 (Üye) Soru : Merhabalar, Limited şirket ortağımız (aynı zamanda müdür görevinde)%50 hissesini kızlarına devretmek istiyor.Konuyla ilgili sorularımız: 1-Şirkette şu anda sgklı olarak çalışan kızların hisse devrinden sonra 4A' sı devam eder mi yoksa 4B ye geçmeleri gerekir mi? 2-Devir işlemleri için noterden sözleşmenin yapılarak ticaret odasına tescili yeterli olur mu? 3-Devir sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken başkaca hususlar nelerdir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : 1- Bu Sorunuzu “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz 2-3-Limited şirket hisselerinin satışı (devir ) için karar alınır Noterde onaylatılır. ve Ticaret sicilinde tescil ettirilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.