Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.04.2022 13:44 (Üye) Soru : [Sayın danışman merhaba. 6 yıl bir işletmede çalışan bir yakınım 31/03/2022 tarihinde (bugün) işten ayrılacak. 1 Nisan' da bir işletmede çalışacak. Bu işletmede sadece 1 gün çalıştıktan sonra aynı gün işveren tarafından işten çıkartılırsa işsizlik sigortası alabilir mi, görüşünüz nedir acaba?

Cevap : hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde; 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün, 900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün, 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün, süre ile işsizlik ödeneği verilmektedir. Başkaca bir ayrım bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.