Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.04.2022 11:26 (Üye) Soru : Merhaba, toptan kumaş satışı yapan bir ltd. Şirket merkez adres değişikliği yaptı, yeni yerde hem imalat hem satış yapacak, SSK bir nace kodu olabilir dedi, ana sözleşmesinde imalat ve satış var, toptan satış olarak SSK açılışı yaptı, henüz imalata baslanmadi, başlanınca ne olacak nace kodumuz SSK dan imalata mı çevirelim. Vd yönünden ilave nace oluyor, ticaret odasında da iki kod oluyor, SSK da olmuyor. Nace kodumuz şu an itibari ile vd SSK ve sicilde toptan satış olarak gözüküyor, imalata başlayınca nace kodumuz satış olarak kalsa ne olur, ya da her kurumu imalata cevirsek daha iyi mi olur. İmalat olunca satış da yapılabilir sanırım. Teşekkürler

Cevap : NACE Kodu, SGK sicil numarasına bakılarak, vergi levhasındaki ana faaliyet alanı incelenerek ve bağlı bulunulan ticaret odasının internet sitesinden öğrenilebilir. Yapmış olduğunuz işin tanımı ile nace kodunuz aynı doğrultuda olmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.