Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.04.2022 13:19 (Üye) Soru : İyi haftalar Bir mükellefim 07 02 2022 tarihinde vefat etti 3 Tane mirasçısı var. Mirasçıların 2 si biz işe devam edeceğiz dediler.3: mirasçının durumunu bilmiyorum yani bana bir bilgi verilmedi. Bende İşe devam edeceklerini belirten 2 kişiden birinin adına (kendileri öyle istedi)vergi dairesine interakiften dilekçe vererek işyerinde bu kişinin işe devam edeceğini bildirdim. Anladığım kadarıyla 3. kişi buna karşı. Bu durumda yaptığım işlemler doğrumu? Doğru değil ise ne yapmam gerekiyor ? Detaylı bilgi verirseniz çök sevinirim. Kolay gelsin

Cevap : Mirasçıların tamamı veya bir kısmı işe devam edebilir. İşe devam edenler için VD mükellefiyet tesis ettirilir.Diğer bürokratik işlemler i ve detaylar için VD ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.