Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.04.2022 13:38 (Üye) Soru : 02.02.2022 tarihinde İskenderun SMMMO'dan odanıza nakil yoluyla geçtim. Kimlik ve Ruhsat bedelini ödeyerek kaydım gerçekleşti. 2022 yılı Maktu aidatı bedelini ödedim. Maktu aidatı ödemek için sayfaya girdiğimde ayrıca 2022 Yılı ''Üye Kaydiye Tahakkuku 540,00.TL.'' olarak yansıtıldığını gördüm. Odaya ilk kez giriş yapmıyorum, nakil yoluyla odanıza kayıt oldum. ''Üye kaydiye tahakkuk bedelinin yasal dayanağı'' konusunda tarafıma bilgilendirme yapmanızı rica ederim. Meslek kanununda yer almaksızın sadece Oda kararı ile bu bedel yansıtılıyor ise bu bedeli ödemeyeceğimi bilginize arz ederim. Konuyla ilgili dönüşünüzü bekleyeceğim.

Cevap : SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI ÜYE AİDATLARI İLE BİRLİK PAYLARININ TESPİTİNE AİT YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi : 29.11.1991 Resmi Gazete Sayı : 21066 İKİNCİ BÖLÜM Üye Aidatları Çeşitleri Ve Uygulamaları Odaya giriş ücreti MADDE 4 - (DEĞİŞİK MADDE RGT: 27.09.2007 RG NO: 26656) Üye giriş (kayıt) ücreti, odaya kaydolan her üyeden veya oda çalışanlar listesinin şirketler bölümüne kaydedilecek ortaklık büroları, şirketler ile bunların şubelerinden kayıt anında bir kere alınır. Detay bilgi için için Oda Muhasebe Müdürlü ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.