Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.04.2022 15:17 (Üye) Soru : MERHABA KOLAY GELSİN ANONİM ŞİRKET KURULUŞUNDA SERMAYE 50.000 TL( ELLİ MİLYAR ESKİ PARAYLA) OLARAK BELİRLENDİ ŞİRKET KURULDUKTAN SONRA ŞİRKETTEN YUZDE 8 LİK BİR HİSSE SATILACAK 1 MİLYON TL KARŞILIĞINDA. SORUM BU DURUM 50.000 TL LİK SERMAYE Yİ ETKİLERMİ SERMAYEYİ DAHA FAZLA MI GÖSTERMELİYİZ YOKSA BU ŞEKLİ İLE KALABİLİRMİ SERMEYA TUTARI AZ DİYE BU KADAR YÜKSEK TUTARDA BİR SATIŞ YAPILAMAZMI ŞİRKETİN İTİBARI AÇISINDAN KOMİK BİR DURUM OLUR MU DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE BİR ŞEY BAŞIMA GELMEDİ BANA SORULAN SORU AYNEN BÖYLE YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Cevap : ANONİM ŞİRKETLER DE ŞİRKET SERMAYESİN DEN SATIŞI OLMAZ. A.Ş. DE ORTAKLAR HİSSELERİNİ SATARLAR. 50.000 TL SERMAYE HEP YERİNDE KALIR. ŞİRKET KAYITLARIN DA ORTAK İSİMLERİ DEĞİŞİR. A.Ş. ORTAKLARININ HİSSE SATIŞLARINDAN ELDE ETTİKLERİ KARLARIN VERGİLENDİRİLMESİ İÇİN WEB SAYFAMIZDA BULUNAN "MALİ REHBERDEN" YARARLANINIZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.