Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.04.2022 16:13 (Üye) Soru : 31.12.2021 tarihinde karşılıklı anlaşarak sözleşmesi fesih edilen mükellefin 2021 yılına ait kurumlar vergisi beyannamesini ben mi vermek zorundayım yoksa işi yeni alan meslek mensubu mu beyannamesini vermeli. Mükellef resmi defterleri talep ettiği için defterleri yazdırıp gönderdim. Eğer 2021 yılı kurumlar vergisi beyannamesini verme sorumluluğu bana ait ise bendeki kayıtlara göre kurumlar vergisi beyannamesini yazdırdığım defter kayıtlarına göre vereceğim. Mükellef bazı hatalı veya eksik kayıtların olduğunu iddaa ediyor. Düzeltme yapılması gerektiğini söylüyor. Defterleri yazdırdığım için herhangi bir düzeltme yapamayacağımı mükellefe bildirdim. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkür ederim.

Cevap : 2021 yılı KV beyannamesini siz vereceksiniz. Defterlerin yazdırılmış olması Düzeltme beyannamesi vermenize engel değilidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.