Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.04.2022 09:25 (Üye) Soru : merhaba , fhesaplanan finansal gider kısıtlamasını muhasebe kaydı yaopmayıp, sadece beyaname üzerinden KKEG giderlerde belirtik. doğrumudur?? siz hesaplama taplosunda sadece BEYANNMEDE KKEG lerde belirtilecek diye yazmıssınız?

Cevap : Finansal gider kısıtlaması için Muhasebe kaydı yapılacak Örneğin 780 hesaba kayıt edilen finansman gider için yapılan kısıtlama aşağıdaki gibi kayıt yapılır. 689 KKEG (B) 780 (A) olarak kayıt yapılır. KKEG olarak beyannameye eklenen değerler için mutlaka muhasebe kaydı yapılır. "siz hesaplama tablosunda sadece BEYANNAMEDE KKEG lerde belirtilecek diye yazmıssınız? " İfadeniz ile ilgili olarak; Böyle bir ifade nerede kullanılmış bize buradan bildiriniz.Yanlışlık varsa düzeltelim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.