Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2022 12:43 (Üye) Soru : Sayın hocalarım hayırlı çalışmalar ve hayırlı ramazanlar dilerim. Şimdiden gelecek olan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Soru: Bilindiği gibi eğitim öğretim ve kreş hizmeti veren işyerinde yazar kasa kullanma zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeni mükellef olan ve nace kodu 855205-KÜLTÜREL EĞİTİM VEREN KURSLARIN FAALİYETİ olan işyerlerini aynı şekilde eğitim öğretim kurumu olarak mı değerlendirmek gerekir. Yazar kasa alıp almama konusunda tereddüde düşmüş bulunmaktayım. Cevabınız için şimdiden telekkür ederim.

Cevap : – Eğitim öğretim ve kreş hizmetleri ÖKC kullanmak zorunda değildir. ( 2 SIRA NOLU 3100 SAYILI KANUN GENEL TEBLİĞİ ) ÖKC kullanmak zorunda olmayanların listesi aşağıdaki linkde dir. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/PratikBilgiler/2022_vergi/22.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.