Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.04.2022 14:18 (Üye) Soru : Merhabalar, Bir gelir vergisi mükellefimin 1 personeli vardı. Bu sebeple MUHSGK beyannamesini 3 aylıktan aylığa çevirmiştik. Söz konusu personeli 28.02.2022 tarihinde işten ayrıldı ve şuan işe girişi yapılacak birisi söz konusu değil. Bu durumda sorularım şöyle; 1. Muhtasar beyannameyi aylıktan 3 aylığa mı çevirmem lazım? Hangi dönemden itibaren çevirmem lazım? 2. SGK tarafında yapmam gereken bir işlem var mı? Dosya kapaması vs... Yada ilerde personel alabilme durumu doğabilir. SGK tarafında bir işlem yapmaya gerek yok mu?

Cevap : 1-Vergi ödemeleri için 3 aylık döneme dönüş yapabilirsiniz. Dönüş işlemini GİB İnteraktif sisteminden yapılabilir. 2-SGK ile ilgili olan sorunuzun bu bölümü için “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.