Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.04.2022 11:26 (Üye) Soru : İyi günler dilerim. sorun şöyle 2.1.3.3.8.2. Kapsam Tevkifat kapsamına; cevherden, hurdadan veya diğer hammaddelerden üretilen demir-çelik ve alaşımlarından mamul her türlü uzun (çubuk, inşaat demiri, profil, kangal demir, filmaşin, tel, halat, hasır, boru, lama vb.) veya yassı (levha, sıcak haddelenmiş yassı ürünler, soğuk haddelenmiş yassı ürünler ve kaplanmış yassı ürünler vb.) demir-çelik ve alaşımı ürünler girmektedir. Demir-çelik ve alaşımlarından mamul eşya (kapı, kapı kolu, köşebent, vida, somun, vida soketi, dübel, kilit, çivi, flanş, maşon, dirsek, kanca, menteşe, yay, bilya, rulman, zincir vb.) teslimlerinde tevkifat uygulanmaz.” FİRMA YASSI LEVHALARDAN (SAÇ VE ALÜMÜNYUM LEVHALARDAN) EGZOZ, YAKIT DEPOSU VE HAVA TÜPÜ İMAL ETMEKTEDİR. İMAL EDİP SATTIĞI BU ÜRÜNLERE TEVKİFAT UYGULAYACAKMIDIR. Teşekkür ederim

Cevap : LİSTEDE SAYILMAYANLARIN TEVKİFAT KAPSAMINDA OLMADIĞI GÖRÜŞÜNDEYİZ. EGZOZ, YAKIT DEPOSU VE HAVA TÜPÜ SAYILANLAR ARASINDA YOK.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.