Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.04.2022 16:31 (Üye) Soru : Merhaba, demir çelik ürünlerine gelen tevkifar ile ilgili, flanş da tevkifat yok ancak flanşı yapmak için aldığımız saçda tevkifat var. Peki yarı mamül ham olarak aldığımız flanşta tevkifat varmıdır?

Cevap : 2.1.3.3.8.2. Kapsam Tevkifat kapsamına Cevherden, hurdadan veya diğer ham maddeler den üretilen demir-çelik ve alaşımlarından mamul her türlü uzun (çubuk, inşaat demiri, profil, kangal demir, filmaşin, tel, halat, hasır, boru, lama vb.) veya yassı (levha, sıcak haddelenmiş yassı ürünler, soğuk haddelenmiş yassı ürünler ve kaplanmış yassı ürünler vb.) demir-çelik ve alaşımı ürünler girmektedir. Demir-çelik ve alaşımlarından mamul eşya (kapı, kapı kolu, köşebent, vida, somun, vida soketi, dübel, kilit, çivi,FLANŞ, maşon, dirsek, kanca, menteşe, yay, bilya, rulman, zincir vb.) teslimlerinde tevkifat uygulanmaz.” Yukarıdaki tanıma göre flanş tevkifat kapsamında değilidr.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.