Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.04.2022 14:25 (Üye) Soru : Merhaba, Mükellefim olan bir A.Ş. nin bünyesinde özel okul bulunmaktadır. Bu özel okul devlet teşviklidir. Başka gelir elde etmemektedir. Öğrenciler ücretsiz okumaktadır. Bu okulun Erasmus programı kapsamında Ulusal Ajanstan çocukların yurt dışı projeleri için dövizli para gelmekte. Ben bu parayı 3 aylık dönemde değerlemeye tabi tutmalıyımdiye düşünüyorum ancak okulun bir karı olmadığı sadece milli eğitimden teşvik aldığı için kur değerlemesi ile şirketin geliri yükseltip yanlış bi işlem mi yapıyorum emin olamadım. Yardımlarınız rica olunur.

Cevap : Yabancı para birimli Kasa ,Banka,çek senet , Avans , borç ve alacakların bakiyeleri geçici vergi dönem sonlarında Kur değerlemesine tabi tutulacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.