Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2022 10:59 (Üye) Soru : Merhaba, 2021 yılında mali müşavirliğini yaptığım bir firmanın 2021 yılı sonunda sözleşmesini mükellefin talebi üzerine fesh ettim. Firmanın firmanın kendine ait bir muhasebe progamı var ve bütün işlemler mükellefin adresinde yapılıyordu. yani benim ofisimde mükellefe ait hiçbir evrak, belge, veya muhasebe kaydı tutulmadı. herşey mükellefin adresine gidilip orda yapılıyordu. 2022 de başka bir meslek mensubuyla çalışıyorlar. mükellef bana 2021 yılı kurumlar beyannamesini yapmam için mail atmış, Yukarıdaki verdiğim bilgilere göre, elimde hiçbir veri olmadan bu kv.yi yapmak bemin sorumluluğumda mı?

Cevap : Daha önceki beyannameleri müşterinin iş yerinde yaptığınıza göre; KV beyannamesini de iş yerinde hazırlayıp vermek zorundasınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.