Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.05.2022 12:27 (Üye) Soru : Demir alım-satımı ile iştigal eden şirketimizde yeni getirilen kdv tevkifatları ile hem alış faturalarımız hem satış faturalarımız tevkifatlı olacaktır. sormak istediğimiz satış faturalarımızdan dolayı oluşacak mahsuben iademizi, alış faturalarından dolayı oluşan sorumlu sıfatıyla bizim kdv-2 beyannamesi ile ödememiz gereken vergiden mahsup ederek kullanabilirmiyiz? eğer cevabınız evet ise mal sattığımız şirketin kdv 2 beyanını ödeme şartı arancakmıdır bizim mahsubumuzun onaylanması için? Saygılarımla

Cevap : Mahsup söz konusu olmaz. Alış ve satış farklı işlemlerdir. NOT: Sorunuzun sonunu İsminizi yazmayınız. Biz sizin isminiz ve numaranızı görüyoruz. Burada verilen yanıtlar sistemden paylaşılmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.