Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.05.2022 11:05 (Üye) Soru : Firmamız online anketler düzenleyen bir araştırma firmasıdır. Mobil telefonların app store (uygulama mağazası)’ larında firmamıza ait bir mobil aplikasyon (mobil uygulama) ile mobil uygulamayı cihazına indiren ve vergi mükellefi olmayan kişilerin (katılımcıların) anket doldurmaları hedeflenmektedir. Uygulamayı mobil cihazına indiren kişilerin profil bilgilerine uygun anketler olması durumunda kendilerine uygulama bildirimi yoluyla katılabileceği anket olduğunun bilgilendirmesi yapılacak, anketi doldurması (katılımcı olması) neticesinde katılımcının kendisine salt fikirlerini aktarmasının karşılığı deneyim hediyesi (anket başı 5 TL ile 20,00 TL aralığında bir rakam olması öngörülüyor.) verilecektir. Bu hediye tutarı anket doldurdukça katılımcının profil cüzdanında birikecek, cüzdanında biriken tutarın kendisine ödenmesini istediğinde profilinde yazılı olan banka hesabına EFT olarak gönderilecektir. Sorumuz, katılımcılara salt fikirlerini aktarmaları sonucu ödenen deneyim hediyeleri olan tutarların belgelendirmesi ve vergi kanunları karşısındaki durumu hakkında bilgi almaktır.

Cevap : Yapılacak ödeme için Gider pusulası düzenlenir. Ancak Ödeme; Banka kanalı ile yapılacağından Banka dekontu gider pusulası yerine geçecektir. Dekont da parayı alan kişinin TC numarası olması şart dır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.