Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.05.2022 15:26 (Üye) Soru : Merhaba, Bağımsız olarak mali müşavirlik yapmaktayım, mali müşavirlik hizmeti verdiğim sadece bir firma var alım satım yapan bir limited şirket.Bu şirkete ortak olmayı planlıyorum.Birinci sorum mali müşavirliğini yaptığım faaliyet konusu ihracat olan bir limited şirkete ortak olabilir miyim?İkinci sorum ise mali müşavirliğini yaptığım bir tek bu firma olduğu için geri kalan zamanımda bu firmanın, ihracat, satın alma, lojistik gibi bölümlerinde de çalışıp bu işler karşılığında ücret alabilir miyim?

Cevap : Meslek mensupları Ticari şirketlere ortak olabilirler .Yönetici olamazlar Sizde hizmet verdiğiniz müşteriniz olan şirkete ortak olabilirsiniz Ücret geliri elde edemezsiniz. Aldığınız bedele e-smm düzenlersiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.