Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.06.2022 17:07 (Üye) Soru : Merhaba Sayın Yetkili, Ltd.Şti olan mükellefimizin faaliyette bulunduğu işyerine ait bina kentsel dönüşeme girmiş olup bu nedenle şirket faaliyetini durdurmak zorunda kalmış ve personelleri işyerinden ayrılmıştır. Demirbaşlarını bir depoya taşımıştır. Şirket dönüşüm sonrasında (Tahminen 1 yıl sonra) aynı yerde faaliyetine devam edecektir. Burada izlenmesi gereken yol nedir? Vergi Dairesi, Ticaret Odası gibi ilgililere nasıl bir bildirimde bulunulmalıdır? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

Cevap : Vergi Dairesinde kapanış (tasfiye ) işlemi yapılmadan faaliyet gayri faal olarak devam eder. Tutulması gereken defterler tutulur Verilmesi gereken beyanname ve bildirimler sürelerinde verilir. Vergi dairesine bu konuda bilgi verilmelidir. Ticaret odasına bir bilgi verilmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.