Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.06.2022 18:13 (Üye) Soru : Gayrimenkul ve/veya motorlu taşıt, inşa, imal, alım, satım veya kiralama işlemlerini yapanlar ile bu işlemlere aracılık faaliyetinde bulunan mükelleflerden; 2020 ve 2021 hesap dönemleri için 1 Milyon TL, 2022 veya müteakip hesap dönemleri için 500 Bin TL ve üzeri brüt satış hasılatı (veya satışları ile gayrisafi iş hasılatı) olanlara, Maddesinde ki açıklamalarda İKAMET AMAÇLI OLAN YA DA OLMAYAN BİNALARIN RESTORASYONU,RÖLEVESİ,MİMARI İŞLEMLERİ,REVİZYONU,TADİLAT VE TAMİRATINI YAPAN FİRMALARINDA ilgili maddeye istinaden e fatura kapsamına alınıp alınmayacağı hakkında bilgi verilmesini rica ederim.

Cevap : KAMET AMAÇLI OLAN YA DA OLMAYAN BİNALARIN RESTORASYONU,RÖLEVESİ,MİMARI İŞLEMLERİ,REVİZYONU,TADİLAT VE TAMİRATINI YAPAN FİRMALARI Bu kapsamda değildir. SEKTÖR AYRIMI OLMAKSIZIN TÜM MÜKELELFLER İÇİN E-FATURA VE E-DEFTER’E GEÇİŞ TARİHLERİ KAPSAMINDADIR. Aşağıdaki linki inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3333/Mevzuat-Dosya/06062022-e-fatura-e-defter-e-irsaliye-takvimi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.