Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.06.2022 17:53 (Üye) Soru : 2 ortaklı ltd şti 'nde ortaklar hepsi vefat etti. Mirasçılar tümü vergi borçları nedeni ile ve başka mal varlığı da olmaması nedeni ile reddi miras yaptı. Mahkemeden reddi miras kararını getirip bana verdiler . Şirketin üzerinde sadece 4 araç bulunuyor. Şirket 3 yıldır zaten pasifti . Çalışanı bulunmuyor. Boş beyanname veriyordum. Bu durumda yasal olarak firma muhasebecisi olarak ne yapmam gerekiyor. Vergi Dairesi ve Ticaret odasına nasıl bilgi vermem gerekiyor. Taşıtları benim mi teslim etmem gerekiyor. cevabınız için teşekkür ederim.

Cevap : Firmanın muhasebecisi olarak araç satışı veya teslimi göreviniz değil. Yetkiniz de yok. Durumu Şirketin bağlı olduğu VD bildirerek işi bırakınız. Sahipsiz kalan mala ve borca neden siz taraf olasınız ?
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.