Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.06.2022 09:03 (Üye) Soru : Mükellefimiz İstanbul merkezli olup Maramara bölgesinde muhtelif şehirleri gezerek ürün pazarlama ve sıcak satış yapmaktadır. Pazarlamak ve satılmak üzere araca yüklenen ürünler için muhtelif müşterilere şeklinde irsaliye düzenleyip 3 veya dört gün dolaşıp satış yapmıp faturasını kesmektedir.Fakat bilindiği üzere fatura kesme sınırları 5000 ve şimdi de bu rakam 2000 tl ye düşürüldüğünden e arşiv faturası kesmemiz gerekir.Muhtelif müşteriler adına kesilen irsaliye ye istinaden kesilmesi gereken earşiv faturaları fatura limitleri nedeniyle o an araçta teknik olarak imkan olmaması nedeniyle earşiv faturayı merkez işyerinden kesip mail atmamizda bir sakınca olurmu? Yada nasıl bir yöntem uygulamalıyız.İyi çalışmalar dilerim.Teşekkur ederim.

Cevap : Araçda da kullanılan teknik donanımlı cihazlar ile de e arşiv fatura düzenlenebilir.Konu hakkında GİB den Özelge talep ediniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.