Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.06.2022 12:39 (Üye) Soru : Merhaba üstadım DİĞER PROJELERE YÖNELİK MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK FAALİYETLERİ (TELEKOMÜNİKASYON VE YAYINCILIK PROJELERİ, DOĞALGAZ VE BUHAR DAĞITIM PROJELERİ VE DİĞERLERİ İLE İNŞAAT PROJELERİNİN YÖNETİMİ DÂHİL)),faliyeti yapan gelir vergisi mükellefi,doğalgaz porje çizimi,kombi montaj işlerini yapmakta. kesinlen faturalar 'montaj ve işçilik bedeli-Kombi bedeli-Danışmanlık bedeli' açıklamaları ile fatura kesilmekte. SORU: Kombi satışı (ticari mal olarak) fatura kesmemiz uygulama açısından sorun olur mu? Belirtilen açıklamarda fatura kesmemiz uygulama acısından sorun olur mu.? Nace kodunda DANIŞMANLIK olması nedi ile çelişki yaşandı. TEŞEKKÜRLER Teşekkürler

Cevap : Düzenlenecek faturada KOMBİ satışı (TİCARİ MAL) ayrı satırda İşçilik veya danışmanlık ayrı satırda yazılmasında sakınca olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.