Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.06.2022 10:45 (Üye) Soru : merhaba 1)harcırah uygulamasında hangi belgeler gereklidir.ispat edici belge olarak neler gerekir.konaklama ve uçak bileti harcırah girer mi? 2)yurtdışı harcamaları gerçek gider seçersek gereken belge varmıdır?alınan fişleri gider olarak yazabilirmiyiz. 3)son olarak şirket ortağı harcırah uygulamasından yararlanabilirmi?

Cevap : 1-Harcırah için özel bir belge olmaz. Harcırah ödenen çalışana ödenen harcırah bordroda gösterilir..Vergiden istisna edilen kısım düşüldükten sonra vergilendirilir. Uçak bileti harcırah kapsamında olmayıp diirek gider yazılır. 2-Harcırah ödemeden yurt dışından alınan belgeler direk gider yazılır. 3-Şirket ortağı HUZUR HAKKI alıyor ise harcırah uygulanır Aksi durumda uygulanmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.