Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.06.2022 16:43 (Üye) Soru : merhabalar, şirketimiz 1996 yılı kuruluşu olmakla birlikte kurulduğu sermaye ile bugüne kadar gelmiştir. sermaye ödemesi de tam emin olmamakla birlikte 1996 yılında tamamen yapılmıştır. Sermayenin ödendi tespit raporunu yapacağız lakin son 5 yıldan önceki defterler imha edilmiş. AYNI ŞEKİLDE geçmiş yıl karlarının sermayeye ilavesi için hazırlayacağımız rapor için de geçerli. Bu sebebten dolayı Hazırlayacak olduğumuz raporlarda mizanımızda ve bilançomuzda zaten geçmiş yıl karlarımız yıl yıl belli, ayrıca ödenmemiş sermaye de yok. sermaye de zaten ödenmiş. Raporumuzda "en son bilanço ve mizanımızda açıkça görüldüğü gibi " ibaresi ile raporlarımız tanzim etsek bir problem olur mu? yada nasıl yapmalıyız? bu vesile ile hayırlı işler diler saygılar sunarım.

Cevap : İlgili alana önceki sermayenin 1996 yılında artırıldığı bilgisi ve Artırılan sermayenin Ticaret sicilinde yayımlanan gazete bilgilerini yazmanız yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.