Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.06.2022 12:50 (Üye) Soru : Üstad günaydın kolay gelsin.Bilanço defterine tabi şahıs bir işyerinde 19.12.2014 tarihinden itibaren Ara vermeden sigortalı olan ve hala sigortası devam eden bu iki kişiyi kurulacak olan bir LTD şirketine ortak yapacağız.Bu iki ortaktan biri aynı zamanda imza yetkili olacak.Bunlar şirkete ortak oldukları zaman ssk çıkışlarını verip, 4b bağkur’a geçmek zorundalar mı İkinci soru: Kendi adına şahıs işyeri olup bağkurlu olan gerçek kişi bir Ltd şirketine ortak olursa bağkuru şirket üzerinden mi yoksa şahıs işyeri üzerinden mi devam eder.

Cevap : Kişiler ortağı bulundukları işyerin sgk 4a lı sigortalı olarak bildirilememektedirler. 4b için sorduğunuz ikinci soruda ise önce başlayan 4b sigortalılığı devam edecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.