Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.06.2022 10:22 (Üye) Soru : Merhabalar; Bir şahıs firması olan mükellefimin merkezi istanbulda , faaliyeti cihaz imalatı olan şahıs firması bulunmaktadır. Faaliyet kodu imalat üzerinedir. Mükellef mersinde seracılık işlerine başlamış henüz başlanğıç aşamasında mahsülünü 3-4 yıl sonra alabilicek ,şuanda hasat yapmıyor ve seracılık işlemine dahil herhangi bir satışı ve geliri yok şuanda .ancak seracılık işlemleri ile ilgili gider faturaları gelmektedir. 1- seracılık ile ilgili gider faturalarını muhasebeleştirmeli miyim ? 2- Bu durum ile ilgili faaliyet koduna ekleme yapmalı mıyım.? 3- vergi dairesi tarafında herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu Dönüşünüzü rica ederim.

Cevap : Seracılık işi ile ilgili giderleri kayıtlkara almanız için ,Seracaılık işine başladığınızı Vergi dairesine bildirmeniz gerekir.VD kod eklemesi yapacaktır
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.