Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.06.2022 12:38 (Üye) Soru : DEMİR VE ÇELİK İLE DEMİR VEYA ÇELİKTEN EŞYALARIN İMALİ, İTHALİ VEYA İHRACI FAALİYETİNDE BULUNAN MÜKELLEFLER İÇİN E- İRSALİYE’ YE GEÇİŞ TARİHİ: Bu mükellefler; (Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti) ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01.07.2022 tarihinden itibaren eirsaliye ve e-fatura kullanacaklardır. Bu mükellefler 01.01.2023 tarihinden itibaren yine ciro sınırlaması olmaksızın e deftere de geçmek zorunda mıdır?

Cevap : Bu mükellefler; (Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti) ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01.07.2022 tarihinden itibaren e-irsaliye ve e-fatura kullanacaklardır. Bu mükellefler 01.01.2023 tarihinden itibaren yine ciro sınırlaması olmaksızın e deftere de geçmek zorunda dır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.