Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.06.2022 14:38 (Üye) Soru : Merhaba, Türkiye genelinde bir kaç şubesi olan Şirketin Şubelerinden birinde nisan ayında son kalan personeli işten çıktı. Çalışan kalmadı. haziran ayında şubenin kapatılacağını belirttiler. Bu durumda ben sgk'ya işyeri kapatılacağını sgk sayfasından haziran ayında mı bildireceğim? Mayıs ayında çalışanı kalmayan sgk dosyası için mayıs ayına ait sgk bildirgesi vermeyeceğime dair sgk ya bildirim yapmam gerekir mi?Muhsgk'da çalışanı olmayan personel dosya numarası için herhangi bir bildirim yapacakmıyım.? yapılacaksa nasıl yapacağım. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : İnternet üzerinden yapılacak bu işlem için son işçi çıkısından itibaren 15 içinde yapılması gerekir ya da eğer şube kapanmadı ise sigortalı çalıştırmaya ara verme seçeneğini de kullanabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.