Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.06.2022 16:02 (Üye) Soru : Merhabalar, 275202-Elektriksiz ev tipi gaz sıvı ve katı soba kuzine ızgara şömine mangal semaver su ısıtıcı vb. aletlerin imalatı, faaliyet kodlu mükellefim bulunmaktadır.'' 01.07.2022 tarihi itibariyle (Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti) ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01.07.2022 tarihinden itibaren eirsaliye ve e-fatura kullanacaklardır.'' ibaresi yer aldığı için mükellefimde acaba e fatura ve e irsaliyeye geçecek midir ?

Cevap : Bahsettiğiniz ürünler "Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti" tanımına giriyor ise ; 01/07/2022 de e-irsaliye ve e- fatura kullanımına başlanılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.