Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.06.2022 09:52 (Üye) Soru : 477805 - BELİRLİ BİR MALA TAHSİS EDİLMİŞ MAĞAZALARDA SİLAH VE MÜHİMMAT PERAKENDE TİCARETİ (SPORTİF VE AVCILIK AMAÇLI OLANLAR HARİÇ) İTHALATI VE 46.71.01 NACE KODU; SIVI YAKITLAR VE BUNLARLA İLGİLİ ÜRÜNLERİN TOPTAN TİCARETİ (HAM PETROL, HAM YAĞ, MAZOT, BENZİN, BİODİZEL, FUEL OİL, GAZ YAĞI, MADENİ YAĞLAR, GRES YAĞLARI VB.) İTHALATI FAALİYET KONULARI DAHİLİNDE LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU GERÇEKLEŞTİRCEĞİZ. VERGİ DAİRESİ , TİCARET ODASI İŞLEMLERİ HARİCİNDE KURULUŞ AŞAMASINDA DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN İŞLEMLER NELERDİR ? PETROL ÜRÜNLERİ VE SİLAH / MÜHÜMMATI İTHALATINDA HERHANGİ BİR BAKANLIKTAN İZİN ALMAMIZ GEREKİYOR MU? HERHANGİ BİR ODAYA VEYA KURULUŞA KAYIT YAPMAMIZ GEREKİYOR MU? DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PROSEDÜRLER İLE İLGİLİ BİLGİ PAYLAŞIMI YAPAR MISINIZ.

Cevap : VERGİ DAİRESİ VE TİCARET ODASI DIŞINDAKİ KURUMLAR İÇİN YAPILMASI GEREKENLER KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK.iLGİLİ BAKANLIKLAR OLAN iÇ İŞLERİ VE ENERJİ BAKANLIKLARINDAN BİLGİ ALINIZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.