Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.06.2022 10:13 (Üye) Soru : Merhabalar Bilanço esasına göre defter kayıtları tutulan “243301 Açık profillerin, nervürlü levhaların ve sandviç panellerin soğuk şekillendirme veya katlama yöntemiyle imalatı” (demir doğrama işi ) nace kodlu şahıs firmasının elde ettiği ciro e fatura sınırının altındadır. İş kolu nedeniyle e irsaliyeye geçmesi gerekirmi. E irsaliyeye geçerse e faturaya geçmesi gerekirmi. İyi çalışmalar

Cevap : Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01/07/2022 tarihinden itibaren e-irsaliye ve e-fatura kullanacaklardır. Sorunuzdaki mükellef de e-irsaliye ve e-faturaya 01/07/2022 den itibaren geçecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.