Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.06.2022 10:52 (Üye) Soru : merhaba üstad, vuk 535 ile e-fatura e-belge uygulamaları ile sektörel geçişlerde size danışmak istediğim bir husus var.inşa ve imal faaliyetleri yazılmaktadır. inşa ( inşaat firmaları diye mi düşünmeliyiz) imal ( doğrama ve alüminyum malzeme ham alınıp,atölye de kesim ve birleştirme yöntemiyle kapı pencere durumuna getiren firmamızda) imal derken imalat kapsamında e-faturaya geçmek zorunda mıdır ? teşekkür ederim.

Cevap : İnşaat firması için düşünceniz doğrudur. Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti) ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01/07/2022 tarihinden itibaren e-irsaliye ve e-fatura kullanacaklardır. Demir doğrama olması halinde yukarıdaki tanıma göre işlem yapılır . Aşağıdaki linkde bulunan yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3364/Mevzuat-Dosya/17062022-e-fatura-e-defter-e-irsaliye-takvimi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.