Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.06.2022 14:21 (Üye) Soru : merhaba, e-fatura ve e-deftere tabi, yurt içinden bilgisayar ve malzemeleri alım-satımı yapan ltd.şti yiz. sattıgımız ürünleri, e-fatura üzerine düzenleme tarih-saatini , irsaliye yerine gecer ibaresini yazarak, kaşe ve imza ile müşteriye sevk aracımızla göndererek teslim ediyoruz veya kargo ile yine aynı şekilde düzenledigimiz e-fatura ile müşteri adresine ürünleri gönderiyoruz. şimdiye kadar E-FATURA yanına ekstradan kagıt irsaliye düzenlemedik. 1 - 01/07/2022 tarihi itibari ile E-irsaliyeye geçiş zorunlulugumuz var. e-irsaliyeye geçtikten sonra da, yine eskisi gibi, sadece e-fatura ile ürünleri gönderebilir miyiz? 2 - yoksa her e-fatura icin bir e-irsaliye mi düzenlememiz gerekmektedir? tesekkurler.

Cevap : e-fatura üzerine düzenleme tarih-saatini , irsaliye yerine gecer ibaresini yazarak, kaşe ve imza ile müşteriye gönderilmesihalinde ayrıca e-irsaliye düzenlenmez
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.